T.C.

NİĞDE

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

MEDYA İLETİŞİM BÜROSU

 

   Sayı         : 2017/1                                                                                                                                                11/04/2017

 

 

BASIN AÇIKLAMASI

 

 

 

 Niğde Cumhuriyet Başsavcılığımız bünyesinde 30/09/2016 tarihinde Uzlaştırma Bürosu kurulmuştur.

 Niğde ilinde haklarında hırsızlık suçundan kovuşturma yürütülen sanıklar A.C, M.T. ve Ş.K. hakkında hırsızlık suçundan yapılan yargılama sırasında Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosunun edim teklifi üzerine şüpheliler tarafından Sevgi Evlerinde kalan 58 çocuğa spor ayakkabısı alınmıştır.

           Niğde Cumhuriyet Başsavcılığında Uzlaştırmacı olarak görev yapan Eser TEKGÜNDÜZ'ün dosyanın tarafları ile yaptığı müzakereler sonucunda mağdurun şüphelilerin Sevgi Evlerinde kalan çocuklar için spor ayakkabı bağışı yapılması şartı ile uzlaşmayı kabul edeceğini beyan etmesi üzerine şüphelilere söz konusu talep iletilmiş ve şüpheliler tarafından talebin kabul edilmesi üzerine Sevgi Evlerinde kalan 58 çocuğa şüpheliler tarafından alınan 58 çift spor ayakkabısı Niğde Sevgi Evleri Müdürlüğünde çocuklara teslim edilmiştir.

           Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosunca yapılan bu çalışmayla hem onarıcı adalet sağlanmış, hem de çocukların ihtiyaçları bir nebze de olsa karşılanılarak Sevgi Evlerinde kalan çocukların hatırlanmasına yardımcı olunmuştur. Yapılan bu uygulama şüpheliler için bir fırsat olurken Sevgi Evlerinde kalan 58 çocuk için ise ödül olmuştur.

             Kamuoyuna saygıyla arz olunur.

     

 

 

                                                                                                                                                                 Seyfullah ÖSELMİŞ

                                                                                                                                                          Niğde Cumhuriyet Başsavcısı