Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
FORKLİFT İŞ MAKİNESİ OPERATÖRLÜĞÜ PROJESİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
08.12.2023

NİĞDE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ, NİĞDE BELEDİYE BAŞKANLIĞI VE NİĞDE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA FORKLİFT İŞ MAKİNESİ OPERATÖRLÜĞÜ PROJESİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

 

             Niğde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde denetim gören 12 hükümlü/yükümlünün mesleki bilgi ve beceri kazanmalarını ve bu sayede toplumsal entegrasyona katkı sağlanması amacıyla forklift iş makinesi operatörlüğü projesi protokolü imzalanmıştır.

         Niğde Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ufuk Mustafa SÜREN, Niğde Belediye Başkanı Sayın Emrah ÖZDEMİR, Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Halil İbrahim YAŞAR, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Mikail AKSUNGUR, Cumhuriyet Savcısı Sayın Ömer EKMEN ve Niğde Denetimli Serbestlik Müdürü Sayın Haydar DEMİR katılmıştır.

           Protokol ile Niğde Belediye Başkanlığı envanterinde bulunan forklift iş makinesi eğitim amaçlı kullanılacak olup; eğitim 24 saat pratik ve 36 saat uygulama şeklinde toplamda 60 saat olarak uygulanacaktır. Uygulama süresince Niğde Belediye Başkanlığı’nın uygun gördüğü tarihlerde forklift iş makinesi Niğde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ne tahsis edilecektir. Protokol ile verilecek eğitim sonunda forklift iş makinesi operatörlüğü belgesine sahip olan eski hükümlü/yükümlüler nitelikli hale getirilerek  istihdama ve sosyal hayata entegre olabilmeleri sağlanacaktır.

             Protokol imza töreninde konuşan Niğde Belediye Başkanı Sayın Emrah ÖZDEMİR ‘’Niğde ili her geçen gün gelişen ve değişen marka bir kent haline gelmektedir. Özellikle yeni açılacak  2. Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulacak olan fabrika ve iş yerleri için kalifiye eleman ihtiyacı artış gösterecektir. İmzaladığımız bu protokol ile toplumun dezavantajlı kesiminin de nitelikli hale getirilmesi amaçlanmış ve bu sayede onların da istihdamdan pay almalarının önünün açılması sağlanmış olacaktır. Protokol hem kurumlarımız hem de hükümlü/yükümlüler için hayırlı olsun.’’ ifadesinde bulunmuştur.

              Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ufuk Mustafa SÜREN ise konuşmasında ‘’Suç işleyen veya bir şekilde suça karışan bireylerin rehabilitasyon sonrasında iş bulma konusunda zorluklar yaşadığı hepimizin malumudur. Protokol kapsamında verilecek olan eğitim ile hükümlü/yükümlüler beceri ve tecrübe kazanacak olup iş hayatına daha kalifiye olmuş şekilde entegre olacaklardır. Dezavantajlı grupta yer alan hükümlü/yükümlülerin yararına olacak olan bu protokolün imzalanmasında emeği geçen Niğde Belediye Başkanımız Sayın Emrah ÖZDEMİR’e ve Niğde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR beye şükranlarımı sunuyorum.’’ İfadesinde bulunmuşlardır.

Adres

Şahin Ali Mahallesi Emin Erişingil Caddesi 51100 Merkez / Niğde

Telefon

0 (388) 232 33 80

Fax No : 0 (388) 233 45 75

E-Posta

nigdecbsisaretadalet.gov.tr