Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
İŞKUR KENDİ İŞİNİ KURMA PROJELERİ TANITIMI VE EKSKAVATÖR PROJESİ SERTİFİKA TÖRENİ
24.11.2023

         

            Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü 2023/2 kendi işini kurma projesi kapsamında hibe almaya hak kazanan projelerin tanıtımı ile ekskavatör operatörlüğü projesinin sertifika töreni 23/11/2023 tarihinde Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilmiştir.

            Törene Niğde Valisi Sayın Cahit ÇELİK, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ufuk Mustafa SÜREN, Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Bayram ÜNLÜ, 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sayın Cihan ÖZSOY, Bor Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Cihat YILMAZ, Niğde İnfaz Savcısı Sayın Ömer EKMEN, Cumhuriyet Savcısı Sayın Halil İbrahim ŞENCİN, İl Emniyet Müdürü Sayın Adnan ÖZDEMİR, İl Jandarma Komutanı Albay Sayın Gürol OKYAR,  Niğde Baro Başkanı Sayın Emin Alper ÖZTÜRK, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Hamdi DOĞAN, Niğde İl Özel İdare Genel Sekreteri Sayın Ali NEBOL, Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Halil İbrahim YAŞAR, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet TACİROĞLU, Niğde İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Asım BAŞ, Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Umut ZEYBEK, Niğde Çalışma ve İşkur Müdürü Sayın Ali BİNGÜL, KOSGEB İl Müdürü Sayın Niyazi GÜCENMEZ, Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Sayın Hasan TORUN, Niğde E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Sayın Faruk YOKUŞ, Ahiler Kalkınma Ajansı Koordinatörü Sayın Mithat AKGÜN ve Niğde Denetimli Serbestlik Müdürü Sayın Haydar DEMİR katılmışlardır.  

          Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Niğde Valisi Sayın Cahit ÇELİK ve Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ufuk Mustafa SÜREN açılış konuşması yapmışlardır.

Niğde Valisi Sayın Cahit ÇELİK konuşmasında ‘’Niğde tek başına verilen desteğin yaklaşık yüzde 22’sini aldı. Denetimli Serbestlik ve İşkur İl Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Destek ve hibe alan kişi, kurum ve kuruluşlar bu işe sahip çıkarlarsa başarılı oluyor ama verilen desteğin kıymetini bilmeyen, kendini bu anlamda geliştirmeyen, işine sahip çıkmayan insanlar da başarısız oluyor. Bu arkadaşlarımıza verilen destekler çok kıymetli. Destek vatandaşlarımızın yeniden bir hayat kurmalarına vesile oluyor, diğer taraftan da ekonomik olarak bu kişileri özgür kılıyor. Devlete veya herhangi bir kuruma bağlı kalmadan kendi ayakları üzerinde durabilmeyi öğretiyor.‘’ ifadelerinde bulunmuşlardır.

         Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ufuk Mustafa SÜREN ise konuşmasında ‘’Bilindiği üzere Denetimli Serbestlik Müdürlükleri hükümlülerin topluma kazandırılması amacıyla denetim ve rehabilitasyon faaliyetlerini yerine getirmektedir. Ancak suç işleyen veya bir şekilde suça karışan bireylerin rehabilitasyon sonrasında iş bulma konusunda zorluklar yaşadığı hepimizin malumudur. Hükümlülerin iş hayatlarına atılmaları ve yaşamlarını idame edebilmeleri için İşkur kendi işini kurma projeleri bu anlamda büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda Niğde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu 12 proje kabul görmüş,  toplamda 1.200.000,00 TL hibe almaya hak kazanmış olup Türkiye’de 1. sırada yer almıştır. Ayrıca 10 hükümlümüz ekskavatör kursunu başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmışlardır. Bu kapsamda emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.’’ ifadesinde bulunmuştur.

          Niğde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce hazırlanan 2023/2 dönem İşkur kendi işini kurma projeleri kapsamında 1.200.000,00 TL hibe almaya hak kazanan 12 projenin tanıtımı yapılmıştır. Ayrıca Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Niğde İl Özel İdaresi ve Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile yürütülen ekskavatör projesini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazanan 10 hükümlüye sertifikaları takdim edilmiştir.  

            Niğde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü olarak Niğde ilindeki tüm paydaşlarımız ile hükümlü/yükümlülerin toplumla yeniden bütünleşmeleri ve meslek sahibi olmaları için projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.

 

Adres

Şahin Ali Mahallesi Emin Erişingil Caddesi 51100 Merkez / Niğde

Telefon

0 (388) 232 33 80

Fax No : 0 (388) 233 45 75

E-Posta

nigdecbsisaretadalet.gov.tr