Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
KAZICI YÜKLEYİCİ (BEKO-LODER) OPERATÖRLÜĞÜ PROJESİ KAPANIŞ TÖRENİ
02.10.2023

Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Niğde Karayolları 64. Şube Şefliği arasında 24/03/2023 tarihinde yapılan mesleki eğitim ve işbirliği protokolü ile Niğde Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde denetim gören 10 yükümlünün mesleki bilgi ve beceri kazanmalarını sağlamak amacıyla 26/05/2023-05/08/2023 tarihleri arasında 24 saat teorik 36 saat uygulama olmak üzere toplamda 60 saat süren kazıcı yükleyici (Beko-Loder) projesi düzenlenmiştir.

Uygulanan teorik ve uygulamalı eğitim sonunda yazılı sınav yapılmış olup sınavda başarı sağlayan 9 yükümlü sertifika almaya hak kazanmıştır. 27/09/2023 tarihinde Niğde Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen 2023/3. dönem Koruma Kurulu toplantısında sertifika töreni düzenlenmiştir. Yükümlüler sertifikalarını Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ufuk Mustafa SÜREN, Niğde Cumhuriyet Savcısı Sayın Ömer EKMEN, Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Halil İbrahim YAŞAR ve Niğde 64. Karayolları Şube Müdürlüğü çevre mühendisi Mustafa ATABEY’in elinden almışlardır.

Törende konuşan Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ufuk Mustafa SÜREN; ‘’suç işleyen veya bir şekilde suça karışan insanlar hükümlü olmaları sebebiyle toplum tarafından dışlandıklarını, kalifiye bir meslek tecrübesine sahip olmadıklarından dolayı kolay iş bulamadıklarını ifade etmiştir. Paydaş kurumlarımızın da desteği ile düzenlenen Beko-Loder projesi sayesinde yükümlülerin mesleki formasyon bilgi ve beceri kazanmaları sağlanmıştır. En önemlisi de projeyi başarı ile bitiren yükümlülerimiz alacakları sertifika ile kamu ve özel sektör kadrolarında eski hükümlü olarak Türkiye’nin her yerinde iş bulma imkanı yakalayacaklardır. Bu anlamda projenin hayata geçirilmesine vesile olan ve projenin tamamlanmasına imkan sağlayan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum.’’ demiştir.

Adres

Şahin Ali Mahallesi Emin Erişingil Caddesi 51100 Merkez / Niğde

Telefon

0 (388) 232 33 80

Fax No : 0 (388) 233 45 75

E-Posta

nigdecbsisaretadalet.gov.tr