Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
KEPÇE (BEKO-LODER) İŞ MAKİNESİ OPERATÖRLÜĞÜ PROJESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
11.03.2024

NİĞDE VALİLİĞİ, NİĞDE BELEDİYE BAŞKANLIĞI VE NİĞDE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ARASINDA KEPÇE (BEKO-LODER) İŞ MAKİNESİ OPERATÖRLÜĞÜ PROJESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

 

     Niğde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde denetim gören 12 hükümlü/yükümlünün mesleki bilgi ve beceri kazanmaları ve bu sayede toplumsal hayata katkı sağlamaları amacıyla Kepçe (Beko-Loder) iş makinesi operatörlüğü projesi protokolü imzalanmıştır.

     Niğde  Valilik makamında gerçekleştirilen imza törenine Niğde Valisi Sayın Cahit ÇELİK, Niğde Belediye Başkanı Sayın Emrah ÖZDEMİR, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ufuk Mustafa SÜREN, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Mikail AKSUNGUR, Niğde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Ali NEBOL, Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Halil İbrahim YAŞAR, Cumhuriyet Savcısı Sayın Ömer EKMEN ve Niğde Denetimli Serbestlik Müdürü Sayın Haydar DEMİR katılmıştır.

     Protokol ile Niğde İl Özel İdaresi envanterinde bulunan Kepçe (Beko-Loder) iş makinesi eğitim amaçlı kullanılacak olup; eğitim 24 saat teorik ve 36 saat uygulama şeklinde toplamda 60 saat olarak uygulanacaktır. Niğde Belediye Başkanlığı, protokol kapsamında verilecek eğitim sonunda başarılı olan hükümlülerin  %25’ini işe alım garantisi vermiştir. Protokol ile verilecek eğitim sonunda Kepçe (Beko-Loder) iş makinesi operatörlüğü belgesine sahip olan eski hükümlü/yükümlüler nitelikli hale getirilerek  istihdama ve sosyal hayata entegre  olabilmeleri sağlanacaktır.

Adres

Şahin Ali Mahallesi Emin Erişingil Caddesi 51100 Merkez / Niğde

Telefon

0 (388) 232 33 80

Fax No : 0 (388) 233 45 75

E-Posta

nigdecbsisaretadalet.gov.tr